tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv
Objekta pamatinformācija
Objekta karte
Objekta komentāri

Dzintaru koncertzāle

Dzintaru koncertzāle. Foto: I. Eiduka, www.celogudri.lv
Dzintaru koncertzāle. Foto: I. Eiduka, www.celogudri.lv
Dzintaru koncertzāle. Foto: I. Eiduka, www.celogudri.lv Plāksnīte pie koncertzāles durvīm. Foto: I. Eiduka, www.celogudri.lv Dzintaru koncertzāle. Foto: I. Eiduka, www.celogudri.lv
Turaidas iela 1, Jūrmala, Rīgas reģ., LV-2015
tel.:
+371 67762092
fakss:
+371 67762086
Patīk/nepatīk attiecība
14 - patīk, 4 - nepatīk
Koncertzāle, estrāde

Apraksts

Viens no pilsētas nozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas piedāvā plaša spektra kultūras programmu vietējo un viesmākslinieku izpildījumā.
Kad par godu cara Aleksandra II meitas precībām ar Edinburgas hercogu 1897. gadā Edinburgā, kā toreiz sauca Dzintarus, uzcēla teātra skatuvi, šeit regulāri sāka uzstāties varietē teātru trupas, orķestri no Pēterburgas Marijas teātra, Varšavas filharmonijas, Latvijas Nacionālās operas.

1936. gadā jaunajā koncertdārzā Dzintaros tika atklāta pēc arhitekta Viktora Mellenberga projekta veidotā slēgtā koncertzāle ar 690 vietām.1960. gadā tai piebūvēta vasaras koncertzāle 2000 skatītājiem. Koncertzāles metāla konstrukciju apdare ar koka apšuvumu nodrošina teicamu akustiku. Speciālisti šo vietu novērtējuši kā unikālu un akustikas ziņā vienu no vislabākajām Eiropā.

2004.–2006. gadā veikta Dzintaru koncertzāles rekonstrukcija, kuras laikā paplašināts un labiekārtots parks ap Dzintaru koncertzāli, rekonstruēta skatuve un skatītāju zāle, kā arī labiekārtota teritorija.

Koncertzāle ir populāra koncertu norises vieta. Šeit uzstājušies slaveni Latvijas mākslinieki un pasaulslavenas zvaigznes – dziedātāji F. Šaļapins, L. Sobinovs, F. Stravinskis, I. Glazunovs, H. Kareras, M. Kabaljē, J. Obrazcova, I.Galante, pianisti G. Ginsburgs, H. Neihauzs, S. Rihters, R.Pauls, vijolnieki I. Bezrodnijs, L. Kogans, D. Oistrahs, arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Brēmenes simfoniskais orķestris, orķestris Kremerata Baltica.

Par tradīciju kļuvuši ikgadējie džeza un klasiskās mūzikas festivāli, starptautiskais humora festivāls „Jūrmala”, jautro un atjautīgo kluba humora šovs „Dziedošais KiViNs”, krāšņais baleta zvaigžņu festivāls „Baleta zvaigznes Jūrmalā”, jauno izpildītāju konkurss „Jaunais Vilnis” un starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls „Summertime”.
2011. gadā koncertzāle atzīmēja savu 75. gadadienu, kurai tika veltīta īpaša jubilejas koncertprogramma.
2332 skatījumi
© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv