tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv
Objekta pamatinformācija
Objekta komentāri

Senlietu muzejs "Fazāni"

Senlietu muzejs "Fazāni"
Senlietu muzejs "Fazāni"
Senlietu muzejs "Fazāni" Senlietu muzejs "Fazāni" Senlietu muzejs "Fazāni"
Trapene, Trapenes pag., Apes nov., Vidzemes reģ., LV-4348
mob.:
+371 29498605
Patīk/nepatīk attiecība
182 - patīk, 38 - nepatīk
Muzejs
Senlietu muzejs "Fazāni"
Sezona no 05.01.2017 līdz 31.10.2017

Apraksts

Sākot ekskursiju pa pagātnes takām, vispirms ir iespēja apskatīt un aptaustīt ceļa verstu akmens stabu no baronu laikiem un akmens robežstabu, kas savulaik iezīmēja robežas starp Trapenes un Ilzenes pagastiem.

Tālāk tiek piedāvāta lielā lauksaimniecības kolekcija. Kā sētas vizītkarte ir “Fordson” traktors, kas ražots 1923.gadā Amerikā, taču pārsvarā te ir zirgu inventārs – arkli, ecēšas, siena kasīklis, šķīvotājs un tml. Te var aplūkot arī mazāk pazīstamus priekšmetus – speciālas ragavas, ar kuru palīdzību zirgs vilka no meža baļķus, kūdras kluču smalcinātāju. Viens no lielākajiem priekšmetiem ir graudu vētījamā mašīna, kas attīrīja graudus no pelavām.

Interesanta ir ierīce, kas nošķiroja zirņus no graudiem. Atliek vien kārtējo reizi paust izbrīnu par mūsu senču izdomu, kā darbu paveikt ātrāk, izmantojot savdabīgus darbarīkus.

Muzejā atrodas pirmie televizori, radioaparāti, patafons ar platēm. Ir arī kara trofejas – ieroču detaļas, formas tērpi, ķiveres.

Ekskursija noslēdzas ar milicijas – policijas istabu. Šeit izliktas apskatei milicijas un policijas darbam nepieciešamās lietas, jo muzeja saimnieka dzīve saistās ar dienēšanu Iekšlietu sistēmās. Muzejā ir apskatāmi vairāk kā 40000 eksponātu.

Pakalpojumi

Ekskursijas, gida pakalpojumi
Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Ieeja, apmeklējuma maksa
Ziedojumi EUR 1.42
LVL 1
Lauku labumi
Uz ugunskura vārīta putra grupām virs 20 pers.
Dzīvnieku apskate
Fazāni
Piknika vieta/ ugunskura vieta
2835 skatījumi
© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv