tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv

Divi jauni maršruti pa Jelgavas pusi

Vieta:
Autors: I. Paikena, Ceļo Gudri, www.celogudri.lv

Pēdējā laikā Ceļo Gudri bieži viesojies Jelgavas pusē. Esam ciemojušies atpūtas vietās – viesu namos, pie dzīvnieciņiem, briežu dārzā, vairākās meistaru darbnīcās, kafejnīcās u.c. Iepazīstot Jelgavas puses tūrisma piedāvājumu, esam izveidojuši divus jaunus maršrutus.

Jelgavas novada piedāvājums ir ļoti pievilcīgs. Esam ciemojušies viesu namos, kuri ir pievilcīgi ne tikai telpu izskata dēļ, bet to piedāvājums ir saistošs un interesants. Piemēram, viesu nama „Guntmārītes” saimnieki ir izveidojušas dzīvnieku dārzu, kurā sastopami poniji, pundurcūciņa un pundurkaziņas. Šī dzīvnieku sēta izveidota, lai izklaidētu mazos apmeklētājus.

Savukārt  viesu nams „Saulgrieži” teritorijā ierīkots zivju dīķis. Šis dīķis nav veidots ar mērķi piesaistīt makšķerētājus, bet gan cilvēku priekam. Zivis šajā dīķī nebaudās no cilvēkiem, gluži pretēji, tās peld krastā draudzēties. Kā stāsta saimniece Daiga, esot bijuši pat apmeklētāji, kurus nav iespējams dabūt arā no dīķa, jo „zivju masāža” sagādā patiesu prieku un pozitīvas emocijas. Arī es spēju vien brīnīties un priecāties.

Kafejnīcas „Viesu Līči” teritorijā ierīkots plašs rotaļlaukums, kurā nodarbi atradīs ikviens mazais viesis. Arī ēdieni te ir daudzveidīgi un ļoti gardi. Bet tiem, kuriem patīk ūdens tuvums tiek piedāvāts izbrauciens ar kuģīti Frīdu pa apkārtnes ūdeņiem.

Tāpat mūsu ciemošanās laikā esam bijuši briežu audzētavā, kur aci pret aci tikāmies ar ragainajiem draugiem. Šajā laikā brieži audzē ragus, tādēļ pārsteigti bijām par ragu apmatojumu, kurš bija mīksts un pūkains.  Protams, man bija iespēja aplūkot arī plašo ragu kolekciju.  Kā atzīst briežu dārza gide, cilvēkiem patīk bildēties ar ragiem. Man arī bija iespēja tos paturēt, teikšu godīgi, tos var izmantot hanteļu vietā.

Atmiņā spilgti palikusi tikšanās mazajā lauku zoodārzā. Plašo teritoriju ieskauj aploki, kuros sastopami poniji ar saviem draugiem – ēzelīšiem, pundurkaziņām, punduraitiņām, cūciņām u.c. dzīvnieciņiem. Īpašu izklaidi sarūpējusi saimniece, kad ciemos brauc bērnu grupas. Teritorijā ir ierīkota frizētava, kurā visi kopā safrizē vienu poniju. Kā atzīst saimniece, starp prāvo poniju baru ir tikai viens ponijs vārdā Vibulis, kuram ir tik kuplas, garas un ātri ataugošas krēpēs. Te dzīvnieki dzīvo brīvībā, saimniece uzksata, ka ik viens kaut reizi dzīvē ir pelnījis brīvību.

Mūsu braucienu laikā ciemojāmies vairākās meistaru darbnīcās. Bijām Svētes maizes ceptuvē. Te var iegādāties tikko ceptu maizi, smalkmaizītes un citus našķus. Īpašs piedāvājums ir ekskursija pa ceptuvi, tās laikā ir iespēja izzināt maizes ceļu un uzcept savu maizes klaipiņu. Jautāju par cilvēku iecienītāko maizi, tā esot sēklīņu maize.

Savukārt pie mākslinieces Andras Meinertes ir iespēja apgūt dažādas auduma apstrādes tehnikas – zīda apgleznošanu, filcēšanu, diegošanu un nuno tehnikas. Tikšanās laikā māksliniece izrādīja savu plašo darba kolekciju, kura bija  tapusi jau kopš ziemas laika - zīda bikses, kleites, zīda gleznas, dažādi apmetņi, krelles. Māksliniece gaida pie sevis mazas grupiņas, lai kopā uzmeistarotu ko īpašu.

Tāpat Jelgavas pusē ir sava keramikas darbnīca, kurā kopā ar meistari Madaru var uzmeistarot kādu skaistu, prakstisku un noderīgu lietu.

Iepazīstot šo Jelgavas pusi, esam izstrādājuši divus jaunus maršrutus. Viena maršruta ceļi ved pie meistariem, kur varam izzināt un gūt jaunas iemaņas un prasmes. Otrs maršruts atklāj mums dzīvnieku noslēpumainās takas. Plašāk ar maršrutu programmām variet iepazīties mājas lapas maršruta sadaļā.

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv