tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv

Gadskārtējā „Uguns nakts” Vienkoču parkā aizvadīta

NORISES VIETA
Uguns nakts 2011
Uguns nakts 2011
Pasākuma atklāšana
Pasākuma atklāšana
Foto galerija
Vieta: "Vienkoči", Līgatnes pag., Līgatnes nov., Vidzemes reģ., LV-4108
Autors: I. Paikena, Ceļo Gudri, www.celogudri.lv

Katru gadu oktobra pirmajā sestdienā Vienkoču parkā tiek rīkota „Uguns nakts”. Arī šogad tā neizpalika un 1. oktobrī pulcēja vairākus simtus cilvēku.

Oktobra pirmajā sestdienā līdz ar tumsas iestāšanos Vienkoču parkā notika gadskārtējā „Uguns nakts”. Tas ir noskaņu un gaismas pasākums ar nolūku padarīt vienu īso rudens dienu garāku. Pasākuma laikā katram ir iespēja uzlādēt sevi ar sveču izstaroto gaismu un siltumu ziemas garajam periodam.

Pulkstens 18.15 esam klāt - ārā vēl gaišs, bet cilvēki jau pamazām ierodas, katrs līdzi nesot svecītes un vēl neaizdegtas lāpas. Svecītes tiek aizdegtas, tumsai iestājoties, un ir grūti iztēloties meža pārvērtības, ja pats savām acīm to neesi redzējis.

Iestājoties krēslai, mežs pārtop par mazu liesmiņu valstību. Koka eksponāti, takas, meža celiņi, mājiņas – viss izgaismots ar simtiem svecīšu. Mūzikai, dziesmām, rotaļām un dančiem ritot ierodas arvien jauni cilvēki. Pie ieejas izveidojusies gara rinda, jo visi grib paspēt uz šo ikgadējo pasākumu.

Iestājoties tumsai katra līdzi paņemtā lāpa tiek aizdegta un mežs iemirdzas vēl spožāk. Pasākuma gaisotne neaprakstāma – cilvēki iet rotaļās un dančos, dzied dziesmas. Turpat netālu zīlniece izzīlē likteni, bet kokapstrādes darbnīciņā tiek grebtas karotes un abras. Vakars ir vēss un visi tiek cienāti ar siltu tēju un zupu, lai nenosaltu.

Pulcējot vairākus simtus cilvēku jau septīto gadu mežs tiek piepildīts ar gaismu. Kā pasākuma uzrunā atzīmēja parka saimnieks, katru gadu šo pasākumu apmeklē arvien vairāk cilvēku. Arī Ceļo Gudri par to pārliecinājās, jo šo pasākumu apmeklēja jau otro gadu.

Pulkstens 21.00 sākas gājiens. Sekojot vadošajam cilvēkam ar lāpu, cilvēki stājoties cits aiz cita iziet meža takas un celiņus. Gājienam noslēdzoties visiem ir iespēja priecēt acis ar pārsteidzošu uguns šovu, kad tiek svaidītas un grieztas uguns vāles, spļautas ugunis, bet noslēgumā iedegts lielais svētku ugunskurs.

Pasākumā ir spēks, ja ik gadu uz to sapulcējas tie kuri jau iepriekšējos gados bijuši un vēl tikpat cilvēku, kuri no jauna atnākuši. Kā pārliecinājās Ceļo Gudri, katru gadu šeit var ieraudzīt daudz jauna un arī nākošgad noteikti pārsteigums neizpaliks.

Kad beidzās lāpu gājiens un Uguns šovs, apmeklētāji pamazām pošas mājupceļā. Taču daudzi vēl uzkavējas, lai izbaudītu valdošo noskaņu, sveču un lāpu gaismiņu spēku un uzkrātu pozitīvās emocijas ziemai.

Tiekamies arī nākošgad Vienkoču parkā!

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv