tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv

Laivošana pa Irbi

Nakšņošanas vieta Irbes upes krastā. Foto: Kristīne Skubeniča
Nakšņošanas vieta Irbes upes krastā. Foto: Kristīne Skubeniča
Koka saknes.  Foto: Kristīne Skubeniča
Koka saknes. Foto: Kristīne Skubeniča
Foto galerija
Vieta: Ventspils nov., Kurzemes reģ.
Autors: I. Paikena, www.celogudri.lv

Baudot vasaru, esam ieviesuši tradīciju, ka katru gadu dodamies iekarot kādu Latvijas upi. Šogad devāmies uz Kurzemes pusi, lai dotos divu dienu laivošanas braucienā pa Irbi.

Visērtāk izbaudīt braucienu, ja uz starta vietu dodas jau iepriekšējā vakarā. Izvēlējāmies šo ceļojumu pēc pazīstamu cilvēku ieteikuma, kas jau iepriekš bija laivojuši tieši pa šo upi.

Kā starta vieta bija izraudzīta Rindas skola, kura atrodas tieši blakus Rindas upei. Te ir ierīkota jauka vieta ar pirti, ugunskura vietu un plašu, koptu laukumu telšu celšanai. Vietas tur ir daudz – pietiek gan spēkratu novietošanai, gan telts vietu var izvēlēties pēc patikšanas. Rindas skolas saimnieks piedāvā arī laivu nomu par draudzīgām, konkurētspējīgām cenām, tāpēc nav jāmeklē laivu noma, kura nodrošinātu laivu piegādi un to transportēšanu pēc brauciena. Saimnieks pēc laivošanas atbrauks pakaļ laivām un aizvedīs šoferīšus līdz automašīnām.

Laivošanu sākām Rindas upē un jau pirmajā dienā veicām ļoti garu posmu pa Irbi. Irbe ir sekla, ar ļoti nelielu straumīti. Kā teic zinātāji, upe vasaras otrā pusē kļūst pavisam sekla, ka vietām laivas dibens glāsta upes gultni.

Laivošanas laikā tieši šis rāmais plūdums ļauj izbaudīt skaistos upes krastus – kāpas un dabu visapkārt. Tie kuri alkst pēc asām izjūtām – straujām un krāčainām upēm, šī upe liksies par mierīgu un garlaicīgu. Irbē nav krāču, tomēr mierīgo laivošanu aizraujošāku padara koki, kuri sagāzušies upē. Varu iepriecināt tos, kuriem patīk laivot kopā ar ģimeni un bērniem. Irbe ir pieveicama, ja laivā atrodas viens pieaugušais un vairāki mazi bērni, protams, pie nosacījuma, ka pieaugušajam iepriekš ir bijusi laivošanas pieredze. Par to es pārliecinājos, jo mūsu kompānijā laivoja sieviete ar saviem diviem bērniem.

Visā upes posmā ir iespēja atrast nakšņošanai piemērotu vietu. Mēs laivojām līdz apstāšanās vietai Nr. 6, kas bija iezīmēta ar ciparu uz koka upes krastā.

Otrajā dienā piestājām krastā, lai apskatītu Ventspils Radioastronomijas centru Irbenē. Mēs nebijām iepriekš pieteikuši apmeklējuma laiku, taču pateicoties laipnajai gidei tikām radioteleskopu aplūkot arī no iekšpuses - turklāt gida pavadībā!

Laivošanu beidzām pie Irbes tilta uz Ventspils - Kolkas ceļa. Aktīvāki laivotāji protams, var doties tālāk līdz pat jūrai, kas ir aptuveni  4 km tālāk no mūsu izkāpšanas vietas - aptuveni stundas brauciens pa upi.

Lai laivošana izvērtos par priecīgu piedzīvojumu, nepieciešams paņemt līdzi noderīgas lietas - lai neizmirktu, varētu iekurt ugunskuru un labi izgulētos. Protams, būs cilvēki, kuriem pietiks ar vieniem šortiem un t-krekliņu visa brauciena laikā.

Mēs no savas puses esam sagatavojuši sarakstiņu ar mantām, kuras varētu noderēt dažādās situācijās:
1.    Lietusmētelis
2.    Sausas drēbes
3.    Ūdens necaurlaidīgs maiss
4.    Telts
5.    Guļammaiss
6.    Guļamais paklājiņš
7.    Lukturītis
8.    Nazis
9.    Sērkociņi/šķiltavas
10.    Ēdamie trauki (krūzīte, bļodiņa, karote)
11.    Pretodu līdzeklis
12.    Cirvis
13.    Prīmuss

Vēlamies novēlēt visiem jauku ceļošanu pa Latvijas upēm!;)

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv