tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv

Namdara darbnīca – neaizmirstams piedzīvojums

Darbošanās ar slīmestu. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv
Darbošanās ar slīmestu. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv
Namdara darbnīca. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv
Namdara darbnīca. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv
Foto galerija
Vieta: "Pirts Alpi", Garkalnes nov., Rīgas reģ., LV-2137
Autors: Inga Paikena, Ceļo Gudri

Pavisam netālu no Rīgas, dodoties uz  Garkalnes pusi, piedzīvojmus un zināšanu alkstošus cilvēkus aicina Namdara darbnīca.

Pirms pavisam neilga laika ciemojāmies Namdara darbnīcā, kur mūs sagaida smaidoša saimniece Laura, kura ir gatava izrādīt darbnīcu un pastāstīt par tajā notiekošajām aktivitātēm. Lai arī ciemošanās dienā Namdara darbnīcā nav gaidāmi nevieni citi viesi, saimniece ir tērpusies drānās, kurās parasti tiek gaidīti viesi, tas man liek justies īpaši gaidītai. Tāpat piknika vietā iekurts ugunskurs uz, kura parasti tiek vārīta īpaši garda tēja, kura pēc izklaidējošās programmas tiek izdzerta kopā ar līdzi paņemtajiem našķiem.

Namdara darbnīca ir radīta pirms aptuveni pus gada, taču, kā atzīst saimniece, ideja ir dzimusi diezgan pasen. Vienu dienu abi ar vīru likuši savas galvas kopā un veidojuši vietu, kurā ikviens var gūt priekštatu par koku, tā pielietojumu dzīvē un ikdienā. Lai arī šī vieta ir radusies pirms tik neilga laika, tajā ir ko redzēt, ir ko darīt un var uzzināt daudz interesanta un iepriekš nezināma. Piemēram, par dažādu koku pielietojumu ikdienas lietās, par spāru svētkiem, par dažādiem jumta segumiem. Tāpat te var uzzināt kurš koks ir skanīgs, lai to varētu izmantot saimes saukšanai mājās.

Namdara darbnīca ir radīta, lai tajā varētu iegūt  zināšanas un arī padarboties un gūt priekšstatu par namdara darbu. Te ir iespēja redzēt un praktiski pašiem pielietot dažādus instrumentus – namdara cirkuli, slīmestu, zāģi. Tāpat ir iespēja likt pamatus guļbaļķu mājai.

Tā kā teritorija ap darbnīcu ir ļoti plaša, tad te ir ierīkotas dažādas atrakcijas, kurās būs interesanti piedalīties gan lieliem, gan maziem. Te varēsi noķert savu lielo zivi, pārbaudīt savu līdzsvara izjūtu staigājot ar koka kājām vai pārbaudīt savu spēju darboties komandā – slēpojot.,Uzzināsiet vai Rīga jau ir gatava un vēl, un vēl, un vēl.

Saimnieki ir sagatavojuši izklaidējošu un neaizmirstamu programmu jaunlaulātajiem. Savā svinīgajā dienā jaunlaulātie ar kuplo viesu saimi tiek gaidīti, lai kopīgi priecātos, dēstītu dzimtas koku, apspēlētu senos namdara instrumentus un pabūtu savā pirmajā mīlas ligzdiņā.

Namdara darbnīcā tiek gaidītas grupas, lai kopā izklaidētos un piedzīvotu neaizmirstamu piedzīvojumu.

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv