tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv

Pie bitēm nemaz nav tik bailīgi!

Vieta:
Autors: I. Paikena, Ceļo Gudri, www.celogudri.lv

Daugmalē, ZS „Dorītes” ikdienā tiek aprūpētas bišu saimes, vākts medus, gatavoti skaisti māla podi ar purva saknēm un uzņemti viesi. Arī Ceļo Gudri paciemojās un iepazina bišu dzīvi.

ZS „Dorītes” saimnieko Jānis un Linda, lieli palīgi darbos ir viņu bērni. Jānis tautā pazīstams kā labs bitenieks. Viņa paspārnē saimnieko ap 300 bišu saimju. Savukārt Lindas rokās māla pika pārtop par skaistu mākslas darbu. Keramiķes māla izstrādājumi ir neatkārtojami, jo tos papildina purva saknes. Šos māla izstrādājumus dēvē par Pampāļu podiem.

Kā īsts lietpratējs Jānis par bitēm var runāt ilgi. Šeit klātienē var  uzzināt dažādus interesantus faktus par bitēm un  arī uzdot sev interesējošus jautājumus. Uzzināsi cik ilgi bite dzīvo, kāpēc mātīte reti lido ārā no stropa, kāpēc tiek iezīmētas bišu mātītes un vēl daudzus interesantus faktus.

Ciemošanās laikā viesi tiek vesti pie bitēm. Tur tiek izrādīts stropa saturs un paskaidrots bišu kopšanas process.  Ja Jūs zinātu cik gards un uz mēles kūstošs ir tikko no stropa ņemts medus!  Bez garšu kārpiņu lutināšanas ir iespēja paglaudīt arī pašas stropa saimnieces. Man tas likās neticami, taču šajā saimniecībā viss ir iespējams.

Jāņem vērā, ka, ciemojoties pie bitēm, būtu vēlams nepārspīlēt ar smaržām un matu laku! ;)

Pēc ciemošanās pie bitēm ikvienam tiek dota iespēja radoši darboties, gatavojot māla pogas un  vaska sveces. Māla pogu gatavošana ir interesanta, jo katrs var uztaisīt tieši savu īpašo pogu, izgreznojot to ar kādu lapiņu, vai rozīti. Māla pogas pēc tam tiek noglazētas un ceplī nodedzinātas, lai vēlāk tās dotos pie sava saimnieka.  Arī sveces ikviens var paturēt kā suvenīru.

Ja sirdī vienmēr esi gribējis būt keramiķis un virpot podus, tad šeit ir lieliska vieta, kur  meistares Lindas klātbūtnē izmēģināt savu prasmi pie virpas.

Saimniecībā uz vietas ir iespēja apskatīt un iegādāties neatkārtojamos keramikas izstrādājumus, Daugmales Jāņa bišu medu un medus izstrādājumus, kā arī meistaru gatavotās vaska sveces. Šīs lietas var būt labas dāvanas kā arī veselīgi un noderīgi suvenīri.

Darba dienās Jānis un Linda pie sevis gaida ģimenes, mazākas un lielākas kompānijas, kuras labprāt 2 stundu garumā iepazīstinās ar saimniecībā notiekošajiem procesiem.

Ja nav iespēja nokļūt līdz Daugmalei, pašā Rīgas sirdī Vecrīgā, Pēterbaznīcas ielā 17 atrodas veikaliņš „Medus istaba”. Tur ir iespēja iepazīt un iegādāties Jāņa medu un citus medus izstrādājumus – peru pienu, ziedputekšņus u.c. lietas. Veikaliņā apskatāmi arī Lindas veidotie Pampāļu podi un vaska sveces.

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv