tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv

Tērvetes dabas parks – lieliska vieta nesteidzīgai atpūtai!

NORISES VIETA
Ciemos pie Meža mātes
Ciemos pie Meža mātes
Ciemos pie Raganas
Ciemos pie Raganas
Foto galerija
Vieta: „Tērvetes sils”, Tērvetes pag., Tērvetes nov., Zemgales reģ., LV-3730
Autors: I. Paikena, Ceļo Gudri, www.celogudri.lv

Kamēr rudens iekrāso kokiem lapas un ārā ir patīkami silts laiks, aicinām doties pie dabas!

Šobrīd Latvija tiek iekrāsota zeltaini sārtos toņos, klāt rudens. Kā gan savādāk izbaudīt rudens krāšņumu, kā vien kopā ar ar ģimeni doties pastaigā pie dabas - kādā no parkiem, dabas takām, ierīkotām atpūtas vietām.

Ceļo Gudri iesaka rudens priekus izbaudīt Tērvetē. Tērvetes dabas parkā valda īpaša pasaku valstība. Tur ne tikai maziem apmeklētājiem būs jauki iespaidi tiekoties ar rūķiem, meža māti, raganiņu un citiem pasaku tēliem, bet arī lieli varēs gremdēties  patīkamās bērnības atmiņās.

Plašajā parka teritorijā ierīkotas dažādas takas ar savu tematiku.

Koka lapām čaukstot būs iespēja sasaukties ar saucēju, paciemoties ķēniņa valstībā, padarboties mazo rūķu ciemā.

Visā parka teritorijā izvietoti informatīvi stendi, kuri sniedz informāciju ne tikai par mežu un tajā mītošajiem iedzīvotājiem, bet iegūstama arī informācija par pasaku tēliem. Vai ziniet kas ir Spoku Urgucis, Sabata vieta, kas ir raganas mīļākais mājdzīvnieks? Uzzināsiet ne tikai ko dara Kraukļa skolā, bet arī kāda loma mežā Sakārnītim. Visi pasaku noslēpumi atšķetināmi vienā vietā – pasaku mežā.

Īpaša rosība un jautrība novērojama Rūķīšu mežā, kad mežs tiek ieskandināts bērnu smiekliem. Šajā meža posmā nudien valda jautrība. Šeit mazie parka apmeklētāji var izskriet ikvienu rūķa mājiņu. Ciemošanās laikā varēs apsēsties viesistabā pie galda, palūkoties no guļamistabas lodziņa, palodāt pa pagrabiem, iedarbināt zāģus, ēveles un virpas Rūķu kokzāģētavā.

Tie nebūt nav visi noslēpumi un pārsteigumi kādus var meklēt un atrast šajā mežā. Pasaku mežā Meža māte atklās sen aizmirstus meža noslēpumus, savukārt pie Raganiņas būs nobaudāma brīnumu dzira.

Visi dzīvie pasaku tēli Tērvetes dabas parkā sastopami līdz 19. oktobrim.  No cita skatu punkta var aplūkot mežu izbraukājot to ar vilcieniņu, vilcieniņš izvadās gan lielos, gan mazos parka apmeklētājus.

Ja vēlies kļūt par pasaku dalībnieku un izbaudīt savu pasaku ceļojumu, satiekot katru tēlu, pat mazo Sprīdīti, aicinām doties Tērvetes virzienā, labas emocijas un bērnu smieklus garantējam!

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv