tel. 29383961 | info@celogudri.lv
 
www.CeļoGudri.lv
Ceļo Gudri raksta
Cepti nēģi un nēģi marinādē. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv

Iepriekšējā nedēļas nogalē – 13.oktobrī Salacgrīvā notika nēģu diena. Šajā dienā ikviens varēja uzzināt par nēģu zveju, tika stāstīts par nēģiem un tos bija iespēja arī nobaudīt.

Ceļo Gudri raksta
Ceļo Gudri logo

Šobrīd apzinām atpūtas vietas, kuras uzņem vai vēlas uzņemt nometnes, iekļaujot tās mūsu jaunajā mājas lapas sadaļā. Šajā sakarā esam izveidojuši sadarbību ar Valsts izglītības satura centru, kuram nodrošinām pieeju šai informācijai.

Ceļo Gudri raksta
Graudu malšana. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv
Bārbeles pag., Vecumnieku nov., Zemgales reģ., LV-3905

Rudens klāt, tāpēc jāsteidz vākt nost no lauka raža. Brīvdabas muzejs „Ausekļu dzirnavas” ik gadu septembra pirmajā sestdienā rīko pļaujas svētkus. Arī mums likās šis pasākums interesants, tāpēc braucām to lūkot.

Ceļo Gudri raksta
Nakšņošanas vieta Irbes upes krastā. Foto: Kristīne Skubeniča
Ventspils nov., Kurzemes reģ.

Baudot vasaru, esam ieviesuši tradīciju, ka katru gadu dodamies iekarot kādu Latvijas upi. Šogad devāmies uz Kurzemes pusi, lai dotos divu dienu laivošanas braucienā pa Irbi.

Ceļo Gudri raksta
Darbošanās ar slīmestu. Foto: I. Paikena, www.celogudri.lv
"Pirts Alpi", Garkalnes nov., Rīgas reģ., LV-2137

Pavisam netālu no Rīgas, dodoties uz  Garkalnes pusi, piedzīvojmus un zināšanu alkstošus cilvēkus aicina Namdara darbnīca.

Ceļo Gudri raksta
Briežu dārzs un ragainais draugs. Foto: I. Eiduka, www.celogudri.lv

Pēdējā laikā Ceļo Gudri bieži viesojies Jelgavas pusē. Esam ciemojušies atpūtas vietās – viesu namos, pie dzīvnieciņiem, briežu dārzā, vairākās meistaru darbnīcās, kafejnīcās u.c. Iepazīstot Jelgavas puses tūrisma piedāvājumu, esam izveidojuši divus jaunus maršrutus.

Ceļo Gudri raksta
Gatavie trauki
„Cepļi”, Skultes pag., Limbažu nov., Rīgas reģ., LV-4025

Šī gada 8. aprīlī – Pirmajās Lieldienās keramikas darbnīcā „Cepļi” notika pasākums „Raku cepļa kurināšana jeb oda pavasarim”. Arī Ceļo Gudri piedalījās pasākumā un guva nelielu ieskatu keramiķu darbā.

Ceļo Gudri raksta
Lieldienu dekors Valmierā 2011. gadā

Ar lielu nepacietību gaidām pavasara saulgriežu svinības. Šogad tās gaidāmas jau aprīļa sākumā - 8. un 9. aprīlī. Kas ir Lieldienas un kādas tradīcijas tās ietver? To noskaidrosim šajā rakstā.

Informējam
Teātra kafejnīca "Ceturtais cēliens"
Lāčplēša iela 4, Valmiera, Vidzemes reģ., LV-4201

Sveicot pavasari, teātra kafejnīcas „Ceturtais Cēliens” pavāri ir radījuši kārdinošu un dabīgu gardumu – smiltsērkšķu saldējumu. Veselīgais našķis iepriecinās gan lielus, gan mazus kārumniekus.

Ceļo Gudri raksta
Ceļo Gudri izstādē "Balttour 2012"

Starptautiskās izstādes „Balttour 2012” laikā, kas norisinājās 10. – 12. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā, ceļojuma plānotājs Ceļo Gudri izstādes apmeklētājus iepazīstināja ar saviem pirmajiem izstrādātajiem ceļojumu maršrutiem.

Ceļo Gudri raksta
Ceļo Gudri logo
Ķīpsalas iela 8, Rīga, Rīgas reģ., LV-1048

Šī gada 10. līdz 12. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga) norisināsies 19. starptautiskā tūrisma izstāde - gadatirgus „Balttour 2012”. Pirmo reizi Balttour izstādē varēs satikt ceļojumu plānotāju „Ceļo Gudri”. Plānotājs iepazīstinās ar jaunāko projektu – izstrādātiem ceļojumu maršrutiem. Ikviens apmeklētājs tiks izvests cauri Vidzemes līkločiem caur garšu prizmu.

Ceļo Gudri raksta
Matuļu dabas taka

Esam iestūrējuši 2012. gadā un vēlamies nedaudz vēl atskatīties uz 2011. gadu. Ceļo Gudri ir izveidojis savu atpūtas vietu TOP 10 dažādās skatījumu kategorijās.

Ceļo Gudri raksta
Uguns nakts 2011
"Vienkoči", Līgatnes pag., Līgatnes nov., Vidzemes reģ., LV-4108

Katru gadu oktobra pirmajā sestdienā Vienkoču parkā tiek rīkota „Uguns nakts”. Arī šogad tā neizpalika un 1. oktobrī pulcēja vairākus simtus cilvēku.

Ceļo Gudri raksta
Ciemos pie Meža mātes
„Tērvetes sils”, Tērvetes pag., Tērvetes nov., Zemgales reģ., LV-3730

Kamēr rudens iekrāso kokiem lapas un ārā ir patīkami silts laiks, aicinām doties pie dabas!

Ceļo Gudri raksta
Bites

Daugmalē, ZS „Dorītes” ikdienā tiek aprūpētas bišu saimes, vākts medus, gatavoti skaisti māla podi ar purva saknēm un uzņemti viesi. Arī Ceļo Gudri paciemojās un iepazina bišu dzīvi.

© 2017 Ceļo Gudri IK. Visas tiesības rezervētas
tel. 29383961, info@celogudri.lv